Завантажується дата
та час...


29.04.2024 10:20 давність новини: 25 дн.

Уряд прийняв важливе рішення, яке суттєво вплине на ведення лісового господарства в Україні

Категорія: Актуальна тема
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ

 
Днями Кабінет Міністрів України ухвалив вкрай важливий, базовий для лісової галузі документ - постанову «Деякі питання ведення лісового господарства у період дії правового режиму воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724», якою унормував питання так званих «військових рубок»: тепер такі рубки проводитимуться за зверненням військових адміністрацій за чітко визначеною процедурою. Окрім того, даною постановою забороняється проведення рубок головного користування в Карпатах через три роки та впроваджується перехід ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва (рубки переформування).
ТОП-3 змін, що впроваджуються даною постановою:
 - Визначено особливості здійснення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки, на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування.
 - Внесення змін до Правил поліпшення якісного складу лісів, в частині проведення рубок переформування, заснованих на принципах наближеного до природи лісівництва з метою найширшого застосування вибіркової і поступової системи рубок, які відповідають міжнародній практиці.
 - Заборона суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону після трьох років з дня набрання чинності цією постановою.
Зокрема, Постанова 454 дозволить:
 - зміцнити обороноздатність держави завдяки чітко визначеному алгоритму взаємодії між силами оборони та всіма лісокористувачами і власниками лісів в умовах воєнного стану при проведенні рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки.
 - забезпечити стабільне функціонування лісогосподарської галузі, зокрема не допустити безповоротних екологічних та економічних втрат шляхом врегулювання питань проведення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки;
 - збільшити надходження рентної плати за рахунок збільшення обсягів заготівлі деревини (завдяки переходу до вибіркової системи рубок, що дасть змогу збільшити річний приріст деревостанів і забезпечить безперервне та раціональне його використання);
 - зменшити витрати у порівнянні з традиційним лісовирощуванням (на відновлення лісів);
 - забезпечити перехід до ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва за принципом формування багатоярусних, складних за породним складом, кліматично-стійких деревостанів, збереження і примноження біорізноманніття та збереження постійно вкритої лісом площі – шляхом проведення рубок переформування;
 - зменшити обсяги суцільнолісосічної системи рубок у гірських лісах Карпатського регіону, тим самим мінімізувати ризики конфліктів з місцевими громадами.
Так, це дійсно означає, що «лисих» Карпат ви більше не побачите, а дозвільна процедура, визначена Постановою 454 мінімізує негативні наслідки військових дій для лісу, запроваджує чітку систему контролю, запобігає зловживанням та спрощує процес відновлення лісів після бойових дій.