У сучасному світі відпочинок, рекреація, оздоровлення – що врешті-решт означає здоров’я – є найвищою соціальною цінністю. За останні кілька десятків років поступово зростає значення туризму і рекреації. Це пов’язано в першу чергу із зростанням загальноосвітнього рівня людей, розвитком транспортного сполучення, тощо.
Люди залишають свої домівки з наміром відвідати нові місця, збагатити себе знайомством з пам’ятками історії, культури і мистецтва природи.
Крім того, індустріальний розвиток цивілізації, забруднення екологічних систем навколо великих промислових районів, збільшення психологічного навантаження на людину через прискорення темпу життя, змушує все більшу кількість людей шукати відпочинок та оздоровлення в поки що екологічно благополучних регіонах.
Таким чином, у багатьох державах обслуговування рекреантів стало не лише самостійною галуззю економіки, але й життєво необхідною формою задоволення потреб людини.
Володіючи величезним природнім потенціалом Україна усвідомлює необхідність розвитку рекреаційно-туристичної інфраструктури.
Для комфортного та безпечного відпочинку громадян в природі, в лісових масивах Київської області облаштовано близько 40 рекреаційних пунктів, на території Житомирщини - понад 200: 109 - в філіях ДП "Ліси України" та 97 - на території підприємств ЖОКАП "Житомироблагроліс".