Не чіпайте змій. І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Змії, як правило, не нападають першими. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися - старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях. У випадку зміїного укусу терміново вичавіть з ранки краплі крові з отрутою . Потім необхідно накласти щільну пов’язку вище місця укусу та негайно дістатися до лікарні.
В лісі багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Щоб уберегтися від їх укусів - одягайте світлий одяг (на ньому краще видно кліщів) з довгими рукавами і капюшоном, штани заправляйте в шкарпетки. Час від часу оглядайте свій одяг. Якщо вас укусив кліщ, не треба пробувати виколупати його, а якнайшвидше дістатися до лікарні.
Якщо ви опинилися біля поламаних дерев - не затримуйтесь. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.
Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка може вдарити у найвище місце.
Пам’ятайте: збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях – отруйні.
Якщо ви зустрінете дикого хижака - не панікуйте, не тікайте, але й не проявляйте надмірної цікавості, а спокійно, не змінюючи швидкості, обходьте його стороною. Не чіпайте дитинчат диких звірів чи птахів, їхні батьки можуть через це напасти на Вас.