Завантажується дата
та час...


07.02.2024 11:15 давність новини: 78 дн.

В мисливських угіддях Житомирщини та Київщини розпочався облік тварин

Hunter Camera

Hunter Camera

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Для підтвердження фактичних даних кількості мисливської фауни участь у обліках беруть спеціалісти Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

Варто зауважити, що моніторингу підлягають як мисливські види, так і червонокнижні.
«Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», щорічна таксація є обовязковою для усіх мисливських господарств та користувачів мисливських угідь, - наголошує начальник управління  Сергій Смічик. -  Вже до кінця лютого  користувачі мисливських угідь мають узагальнити матеріали обліку та подати їх  до управління. Такий облік надає повну інформацію щодо чисельності  тварин в різних угіддях,  місць мешкання, статевого й вікового розподілу. Все це дає змогу планувати біотехнічні заходи на наступний рік тощо.»
Враховуючи правовий режим воєнного стану у нашій державі, користувачі мисливських угідь мають неухильно дотримуватися встановлених заборон та обмежень, а підрахунок проводити переважно шляхом маршрутного обліку тварин за слідами, методом обліку за допомогою фото-відеопасток, у   місцях підгодівлі та скупчень дичини, з використанням анкетно-опитового методу.
В переліку видів, які обов’язково потрібно обліковувати в мисливському господарстві Житомирської  та Київської областей – 7 видів ратичних та 16 хутрових.
Станом на сьогодні обліками вже охоплено близько 30% мисливських господарств регіону. Єгерські служби прогнозують збільшення в угіддях чисельності ратичних та зайця-русака  в порівнянні з минулим роком.