Завантажується дата
та час...


17.03.2023 11:20 давність новини: 2 р.

Не паліть суху траву! В ній гине все живе

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ


Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини, створює «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності.
Саме тому у нашій державі на законодавчому рівні запроваджено «сезон тиші», котрий припадає на період, коли у диких тварин та птахів народжується потомство.
Стаття 39 Закону України «Про тваринний світ» забороняє проводити в лісових масивах деякі роботи та заходи, котрі є джерелом підвищеного шуму, а відтак можуть турбувати тварин і заважати їм доглядати за своєю малечею.
І хоча на тепер у звязку із воєнним станом в нашій державі, дію частини п'ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ», якою  з 1 квітня до 15 червня обмежується цілий ряд робіт у лісі через «сезон тиші» зупинено, не варто забувати про те, що дикі тварини мешкають не лише в лісових масивах, а й на прилеглих до них територіях, в полях, балках, в долинах річок тощо. 
І особливо прикро, що кожного року з настанням  весни в нас починається сезон спалювання сухотрав'я на полях та городах.
Таке варварство не просто створює фактор турбування птахам і тваринам, котрі мешкають на вищезгаданих територіх  - воно спричиняє загибель цілих сімей різних представників тваринного світу: від комах до дрібних ссавців. З року в рік в інтернет-виданнях та соціальних мережах публікуються моторошні світлини зі спаленими пташиними гніздами, з  обвугленими тілами дорослих тварин та їх дитинчат, котрі загинули через чиюсь згубну звичку випалювати минулорічну траву.
Більше того, не поодинокими є випадки, коли подібні дії призводять до лісових пожеж, котрі завдають шкоди довкіллю, а лісові господарства змушені залучати значні резерви для їх ліквідації.
«Відтак  закликаємо мешканців регіону  бути свідомими  та відповідальними, врахувати ті непрості умови, в котрих ми нині перебуваємо  та утриматися від випалювання сухої рослинності на полях та присадибних ділянках, аби не спричинити біди», - підсумовує начальник Центрального міжрегіонального управління лісового та мислиського господарства Сергій Смічик.