Шляхи вирішення проблемних питань при лісорозведенні
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
Нещодавно у Держлісагентстві відбулася нарада з обговорення проблемних питань з лісорозведення за участю фахівців Міндовкілля, Мінагрополітики, Держгеокадастру, ДП «Ліси України», народної депутатки України Юлії Овчинникової, представників ГО «Українська природоохоронна група» та ГС «Всесвітній фонд природи Україна», а також представників територіальних органів Держлісагентства та обласних військових адміністрацій.
У фокусі обговорення - проблемні питання та шляхи їх вирішення в частині використання інвазійних видів, охорони червонокнижних, збереження степових ділянок при лісорозведенні.
За результатами широкого обговорення, в ході якого кожен з учасників висловив власне бачення стосовно окреслених питань, спільно напрацювали подальші кроки, зокрема:
З метою аналізу переліку ділянок, на яких планується проведення лісорозведення восени цього року, рекомендовано створити робочі групи при облдержадміністраціях за участю: представників облдержадміністрацій (відповідальних за збереження навколишнього природнього середовища), територіальних органів Держлісагентства, Держгеокадастру, постійних лісокористувачів, об’єднаних територіальних громад, науковців, представників громадськості для визначення придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності в частині виявлення ділянок, які є степовими, залісення яких є недоцільним з точки зору збереження біорізноманіття, і тих, залісення яких є доцільним. Із зазначенням деревних порід, що рекомендуються на них висаджувати з метою подальшого їх використання для досягнення оптимальної лісистості.
Враховуючи вимоги чинного законодавства при розгляді затверджених зведених відомостей проектів лісових культур, лісових плантацій та зведених відомостей природного поновлення - створити до кінця цього року на базі кожного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства лісокультурні ради, до складу яких включити представників структурних підрозділів облдержадміністрацій, відповідальних за збереження навколишнього природнього середовища, територіальних органів Держгеокадастру, наукових установ, постійних лісокористувачів та власників лісів. Також розглянути можливість залучення за згодою, в установленому порядку органів місцевого самоврядування, громадських організацій.
Окрім того, науковцям УкрНДІЛГА доручено розробити пропозиції стосовно методики визначення та віднесення земельних ділянок до степових та лучних ділянок при здійсненні лісовпорядкування. В свою чергу, фахівцями ВО «Укрдержліспроект» на основі наданих пропозицій від УкрНДІЛГА будуть розроблені методичні рекомендації визначення та віднесення земельних ділянок до степових та лучних ділянок при здійсненні лісовпорядкування.
Детальніше за посиланням: forest.gov.ua/.../shliakhy-vyrishennia...