Завантажується дата
та час...


17.10.2023 14:04 давність новини: 49 дн.

«Зелена країна»: на Житомирщині та Київщині висадять майже 14 мільйонів дерев

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ

Найближчим часом в лісових господарствах  Житомирщини та Київщини стартує черговий етап реалізації програми Президента «Зелена країна»: лісівники  розпочнуть осіннє садіння лісу. 
Щоправда, натепер не на усіх відведених під заліснення ділянках можна проводити садіння – дається взнаки досить сухе літо. Відтак  лісівники сподіваються, що  найближчі  дощі виправлять ситуацію. Адже, щоб висаджене якнайкраще прижилося – земля має бути достатньо зволожена.
 «Згідно з проектами, поданими до Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, на Житомирщині планують висадити трохи більше 1300 гектарів лсу,  з них майже тисячу гектарів   - на землях філій ДП «Ліси України», решта  - інші лісокористувачі, - повідомляє начальник управління Сергій Смічик. - Лісівники Київщини створять майже 400 гектарів лісових культур, з них понад 300 гектарів – філії ДП «Ліси України».
Нині у господарствах активно ведуться  підготовчі роботи, а власне садіння можна розпочинати лише тоді, коли у рослин настає стан спокою. Визначають його, як правило, за наявністю листя: як тільки воно осиплеться -  можна садити.
Садитимуть в основному сосну та дуб.
Нагадаємо, що навесні в рамках програми Президента «Зелена країна» в  Житомирській області висадили понад  31 млн. дерев – це найвищий показник в Україні. В  Київській області  посадили 12,3 млн. саджанців.