Завантажується дата
та час...


27.05.2024 14:30 давність новини: 23 дн.

В лісах Житомирщини та Київщини - висока пожежна небезпека

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Центральне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства звертає увагу, що у лісах Житомирської та Київської областей спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.

«Відтак звертаємося до мешканців та гостей нашого краю з проханням бути обачними та відповідальними, неухильно  дотримуватися правил пожежної безпеки, відпочивати лише у спеціально відведених місцях, - наголошує начальник управління Сергій Смічик. - Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню, особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода,  надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях вкрай  важко. Ще важче зупинити вогонь у лісі.»

А сама пожежа та її ліквідація  надто дорого коштує і державі, і довкіллю.

Відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.

Нагадуємо, що на час надзвичайної пожежної небезпеки усім громадянам  заборонено відвідувати лісові масиви та в'їжджати до них транспортними засобами.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу, максимальний розмір якого може сягати 30600 гривень.

Окрім того,  Кримінальним кодексом України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від  5100 грн. до 8500 грн.,  або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.