Завантажується дата
та час...


01.04.2024 08:35 давність новини: 31 дн.

1 квітня – Міжнародний День птахів

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Птахом 2024 року обрано горобця хатнього

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.
Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було.
Горобець хатній – осілий вид. Цей вихідець з Євразії та Північної Африки успішно розповсюдився на всі континенти світу, крім Антарктиди. Горобець хатній — товариський птах із денним способом життя. рідко зустрічається дуже далеко від людей і їх будівель.
В Україні окрім горобця хатнього поширеним є ще й  горобець польовий. Щоб не сплутати горобця хатнього з польовим, варто запам’ятати: у горобця хатнього — сіра шапочка на голові, у польового — коричнева.
За деякими оцінками, на всій Землі живе близько 1 мільярда горобців. Таке широке поширення в усьому світі зумовлено його здатністю харчуватися широким спектром харчових продуктів, пристосовуючись до будь-яких умов.Щоб пересуватися по землі, горобець хатній зазвичай стрибає, а не ходить.
Горобці, на відміну від багатьох інших птахів, не можуть довго перебувати в повітрі – вони зазвичай втомлюються за 15-20 хвилин безперервного польоту.
Окрім того, цей птах має короткі лапи, не пристосовані для ходьби, тому по землі він не ходить, а стрибає.
Горобець починає гніздитися рано. У другій половині березня птахи розбиваються на пари та облаштовують гнізда. Яйця з’являються в квітні. Насиджування триває всього 11 днів, а через два тижні дитинчата залишають гніздо.    Горобці - плодовиті пташки, за кілька літніх місяців вони можуть дати по 2-3 виводки пташенят.
Горобець є «найбільш мізкуватим» птахом: на 100 грам маси його тіла приходиться 4,37 грамів мозку.
Незважаючи на маленькі розміри пташки, в шиї горобця більше хребців, ніж в шиї жирафа – у горобця їх 14, а у жирафа – 7.
Горобці бачать світ в рожевих відтінках, що досить незвично, адже зазвичай тварини мають чорно-білий зір.