Завантажується дата
та час...


21.03.2024 07:31 давність новини: 35 дн.

Сьогодні - Міжнародний день лісу

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ

Ініціатором такого відзначення виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї в 1971 році і ця ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО).
З того часу щорічно з ініціативи ООН 21 березня, як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів, відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests).
Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. У зв’язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення.    
Цьогоріч Міжнародний день лісів проходить під гаслом «Ліси та інновації: нові рішення задля покращення світу». 
Інновації та технології допомагають змінити підходи країн до моніторингу лісів, що ростуть на їх територіях, та до надання звітності про них.
Згідно із даними, отриманими з Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату, завдяки новаторським та прозорим методам моніторингу лісів вдалося зменшити викиди вуглекислого газу в лісовому господарстві на 13,7 млрд тонн.
Інновації допомагають відновлювати екосистеми як джерело природних рішень багатопланових глобальних проблем.
Житомирська область одна за найбільш заліснених в Україні, її лісистість оцінюється у 35,2% від території, що є четвертим показником серед регіонів країни.
Лісистість Київської області складає 22,2 %.
Загальна площа лісів Житомирщини становить – 1,1 млн. га, Київщини - 745,9 тис.га.
Середній вік насаджень — 58 років.
За породним складом насаджень шпилькові займають  60 % території, покритої лісом, твердолистяні –  понад 20%, решта -  м’яколистяні.
Відтак усіх, хто любить цей зелений скарб планети, хто  дбає про його нинішнє і майбутнє, хто висіває, садить, піклується, доглядає, охороняє… і просто милується його красою – зі святом!