Завантажується дата
та час...


20.02.2024 09:55 давність новини: 65 дн.

На порядку денному - облік дичини

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Начальник Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Сергій Смічик взяв участь у щорічному обліку мисливських тварин, котрий проводиться нині у мисливських господарствах Київщини та Житомирщини.

У філії «Баранівське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України» веденню мисливського господарства завжди приділялася посилена увага. Належним чином організована охорона від браконьєрства, регулярна підгодівля дає позитивні результати. Популяція оленя європейського та плямистого, кабана, козулі з року в рік збільшується саме завдяки постійному вдосконаленню організації охорони та цілого ряду біотехнічних заходів.
У зв'язку із встановленям ряду заборон та обмежень, пов'язаних із дією воєнного стану, підрахунок проводиться переважно методом маршрутного обліку тварин за слідами, за матеріалами з фото- та відеопасток, у   місцях підгодівлі та скупчень дичини.
Відтак у лісових масивах кількох лісництв вищеназваної філії спеціалісти управління разом з єгерями та мисливствознавцями господарства «інспектували» територію підгодівельних майданчиків, поблизу солонців та окремих годівниць, встановлюючи кількість їх відвідувачів.
Впродовж дня Сергій Смічик ділився з колегами секретами організації ведення  мисливського господарства, адже досвід роботи у цій галузі він має. «Такий захід як щорічний моніторинг не варто недооцінювати, - переконаний керівник управління, -  він достатньо копіткий та вимагає ретельності і відповідальності. Проте проводиться він не лише для того, щоб знати кількість дичини в лісі. Це насамперед основа для  планування діяльності господарства на наступний  рік. Нині в громадськості до мисливства переважно негативне ставлення, його помилково ототожнюють лише з полюванням. Цю ситуацію потрібно виправляти, насамперед демонструючи культуру стосунків між людиною і дикою фауною. Збільшення в угіддях популяції як мисливських, так і червонокнижних видів  - один із важливих кроків у цьому напрямку.»
На сьогодні мисливські господарства на завершальному етапі обліку. Зведені його результати управління матиме на кінець місяця.