Завантажується дата
та час...


30.11.2023 09:39 давність новини: 238 дн.

До уваги експортерів лісопродукції!

Категорія: Актуальна тема
З 17 грудня припиняється видача Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в паперовій формі.

Державне агентство лісових ресурсів України інформує, що у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 року №483 «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі», з 17 грудня 2023 року видача Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів є електронною публічною послугою, яка надається заявнику через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема» eco.gov.ua.

Так, якщо раніше бізнесу для отримання Сертифікату та підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер для отримання е-Сертифікату заявнику необхідно:

✔️пройти ідентифікацію та автентифікацію з використанням електронного підпису у Єдиній екологічній платформі «ЕкоСистема»;

✔️надіслати заяву разом з копіями відповідних документів в електронній формі засобами Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”;

✔️ отримати Сертифікат протягом двох робочих днів з дня надходження заяви в електронній формі засобами Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”.

Електронний Сертифікат видається на кожну партію лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом і діє протягом 60 днів з дати його видачі та підлягає анулюванню з дня закінчення цього строку.

Інформація щодо виданих та анульованих сертифікатів автоматично надсилається до Держмитслужби в порядку електронної інформаційної взаємодії у день видачі сертифікатів

Що змінюється при переході на е-Сертифікат:

- Електронний сертифікат замикає цифровий ланцюг прослідковуваності деревини від її заготівлі до реалізації (е-лісорубний квиток>е-ТТН>ЕОД>е-Сертифікат). Тепер система автоматично перевірятиме легальність та походження первинних документів, адже при видачі паперових сертифікатів це було неможливо!

- Усуваються корупційні ризики, які існували під час дії паперового Сертифікату;

- Електронний Сертифікат можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства;

- Сертифікат може бути роздрукований заявником з Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема” та/або Порталу Дія та має однакову юридичну силу із сертифікатом в електронній формі;

- Отриманий електронний сертифікат містить обов’язкове посилання на Єдину державну систему електронного обліку деревини у вигляді QR-коду, а інформація про виданий сертифікат відображається на Єдиній екологічній платформі “ЕкоСистема”.

З метою забезпечення реалізації експериментального проекту з видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі, фахівцями Держлісагентства організовано та проведено онлайн-навчання щодо Порядку реалізації експериментального проєкту для відповідальних посадових осіб Міжрегіональних управлінь.

В ході навчання:

 - ознайомлено фахівців з роботою єдиної державної платформи ЕкоСистема;

 - визначено алгоритм дій при роботі з функціоналом е-Сертифікат;

 - продемонструвано в тестовому режимі функціонал з видачі е-Сертифікатів.

Найближчим часом буде проведено онлайн-навчання щодо отримання е-Сертифікатів для суб’єктів господарювання - експортерів лісопродукції, про що буде додатково проінформовано.

Варто зазначити, що електронний сертифікат є черговим кроком в рамках реалізації комплексної цифровізації лісової галузі України, мета якої - запровадити в цій сфері прозорі та ефективні механізми управління.