5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
У 1972 році у Стокґольмі, на конференції ООН з довкілля, делегації Японії та Сенегалу запропонували щорічно відзначати цей день, щоб привернути увагу людства до проблем використання природних ресурсів планети.
Програмний документ «Порядок денний на ХХІ століття», спрямований на досягнення захисту та збереження навколишнього середовища та розвитку здорової економіки, прийняли 179 країн світу.
Зокрема, він має на меті:
- збереження, захист, поліпшення і відтворення якості навколишнього середовища;
- захист громадського здоров’я;
- розсудливе та раціональне використання природних ресурсів;
- заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на розв’язання регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища.
За понад два роки повномасштабної російсько-української війни ворог завдав довкіллю України колосальної шкоди. Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожен компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт.
Війною охоплено мільйони гектарів лісу в Україні, тисячі гектарів лісів випалено, частину з них втрачено.
Внаслідок російських ударів по нафтобазах, складах паливно-мастильних матеріалів згоріло тисячі тонн нафтопродуктів, які забруднили повітря небезпечними речовинами.
Крім того, у повітря потрапило тисячі тонн викидів від горіння російської техніки, які забруднюють не лише повітря, а й землю.
Також внаслідок бойових дій гинуть рослини та дикі тварини.
Ще одна проблема – заміновані території: розриви мін призводять до забруднення ґрунтів важкими металами – свинцем, стронцієм, титаном, кадмієм, нікелем.
Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер.