Завантажується дата
та час...


27.04.2023 13:25 давність новини: 364 дн.

Міндовкілля розширило заповідну зону нацпарку «Голосіївський»

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Заповідна зона національного природного парку «Голосіївський» зросла з 12,9% до 20,4% його території.

Міндовкілля розширило заповідну зону нацпарку «Голосіївський»

Заповідна зона національного природного парку «Голосіївський» зросла з 12,9% до 20,4% його території. Відповідний Проект організації території національного природного парку «Голосіївський» своїм наказом затвердив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Необхідність збільшити заповідну зону була передбачена змінами до ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Згідно з цими змінами діяльність національних природних парків має спрямовуватися на доведення площі заповідної зони до рівня, не менш ніж 20% від загальної площі.

Загальна заповідна зона тепер становитиме 2 246,33 гектара.

Як зазначив директор департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Едуард Арустамян, на території Національного парку «Голосіївський» росте понад 1500 видів рослин та грибів, із них понад 90 видів рідкісних, понад 40 видів занесено до Червоної книги України, 6 видів включені до червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 10 видів охороняються Бернською конвенцією, 17 видів внесені до списку Вашингтонської конвенції, 63 види рослин підлягають особливій охороні в межах міста Києва. Також у парку проживають 22 000 видів хребетних та безхребетних тварин, з яких велика частина занесена до Червоної книги.
За матеріалами  https://mepr.gov.ua/