Завантажується дата
та час...


29.03.2023 10:43 давність новини: 1 р.

Роз'яснення щодо "сезону тиші" під час дії воєнного стану

Категорія: Актуальна тема
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Сезон тиші – це природоохоронний захід

Сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.
Згідно із цією статтею у період розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня («сезон тиші»), зокрема забороняється проведення всіх видів рубок головного користування та всіх видів рубок формування і оздоровлення лісів на всіх лісових ділянках, що належать до відтворювальних ділянок відповідно до упорядкування мисливських угідь, на інших лісових ділянках, у межах територій природно-заповідного фонду.

В березні минулого року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2132-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану».

Відповідно до другої частини Прикінцевих та перехідних положень цього закону на період дії воєнного стану на території України до дня його припинення або скасування зупинено дію частини п'ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ» ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/2132-20.