В лісах поблизу Городниці можна знайти страусове перо
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
Якщо вірити легендам - сьогодні вночі можна побачити наймагічнішу квітку: папороті. Проте знайти її можуть лише молоді хлопці. Ті ж легенди розповідають, що хто її розшукає – неодмінно буде дуже щасливим, розумітиме мову тварин і рослин, зможе завоювати найпрекраснішу дівчину, знайде скарб тощо.
Проте, з погляду науки, цвітіння папороті – це міф. Ці рослини ніколи не цвітуть, а розмножуються спорами, котрі розташовані на нижній стороні листя, та поділом куща.
НЦікаво, що на Землі існує понад 10 тисяч видів папоротей. На Житомирщині ж є цілий заказник, де ця рослина перебуває під охороною держави.
Рідкісну та унікальну рослину страусове перо можна побачити в Городницькому лісовому господарстві. У висоту вона може сягати 170-180 см, має ніжно-зелене пір`ясте листя, зібране в пучок. У центрі пучка в серпні виростає видозмінений листок бурого кольору, який дуже нагадує пташине перо - звідси і пішла її назва. Цю рослину часто використовують як декоративну.
Для збереження цього виду та ряду інших в лісовому масиві Городницького лісництва вздовж невеличкої річечки Дубнички на площі майже 30 гектарів створено ботанічний заказник місцевого значення «Страусове перо». Утворений він з метою охорони та збереження цінних середньовікових деревостанів та р. Дубнички, прилеглих дo неї ділянок площ дуже обводненої та заболоченої заплави, зайнятої болотним і прибережно-водним різнотрав’ям, а також схилів річкової долини.
У заказнику зростають регіонально рідкісні види: ожина стиснута, страусове перо, а також види, занесені до Червоної книги України: видра річкова, гніздівка звичайна, любка дволиста, лілія лісова.