25.05.2022 15:18 давність новини: 3 р.
ЗБЕРЕЖЕМО ЛІСИ ВІД ПОЖЕЖ
Категорія: Загальні новини
- Одним із головних завдань лісівників являється охорона лісів від пожеж.
- Незважаючи на затяжну, холодну весну, середньодобова температура повітря зараз стрімко пішла вгору і відповідно підвищилась пожежна небезпека в лісах.
- І лісівники державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство» до цього завжди готові.
- Вже з 1 квітня по всіх лісництвах , на лісопожежних станціях запроваджено чергування пожежних команд, працівників державної лісової охорони та пожежних вартових.
- Спостереження за пожежною ситуацією по всій території лісгоспу проводиться за допомогою телевізійних систем спостереження, а це площа що перевищує 68 тисяч гектарів лісів.
- Всі камери відеоспостереження підключені до трьохступеневого рівня контролю: лісництво-лісгосп-управління.
- Зараз по лісництвах та на лісопожежних станціях підприємства на чергуванні знаходиться 9 пожежних автомобілів та інша спеціальна техніка.
- Наряду із вчасним виявленням загорянь в лісі, успішна охорона лісів від пожеж була б не можливою без ефективного протипожежного облаштування території лісового фонду, а саме - влаштування системи надійних протипожежних смуг та догляду за ними.
- Тільки завдяки цим штучно створеним перешкодам, вогонь в лісі не поширюється на значні площі та значно полегшується його гасіння.
- Особливо актуальною ця проблема є в насадженнях з високим класом пожежної небезпеки, вздовж автодоріг ,в місцях масового відпочинку населення та навколо населених пунктів.
- Вказану роботу лісівники ДП «Коростенське ЛМГ» розпочали ще в березні місяці , коли ще місцями лежав сніг.
- І зараз ми по всій території лісгоспу маємо закінчену надійну систему протипожежних мінералізованих смуг, яку ми постійно розширюємо та удосконалюємо.
- Станом на сьогоднішній день по лісах підприємства вже прокладено 410 кілометрів протипожежних мінералізованих смуг та проведено догляд за мін- смугами 580 кілометрів.
- По території лісгоспу створено 107 пожежних водойм , 65 з них облаштовані пірсами для забору води пожежними автомобілями.
- Велика увага приділяється на підприємстві натурному оформленню лісового фонду, а саме –створенню рекреаційних пунктів, місць відпочинку, оновленню квартальної мережі, вставленню межових знаків, аншлагів, біл-бордів та перекриттю позапланових в'їздів в ліси.
- Значна кількість лісових пожеж виникає з вини населення, по причині нехтування ними Правилами пожежної безпеки в лісах України.
- Нагадуємо,що на час воєнного стану в Житомирській області громадянам заборонено відвідування та в'їзд до лісу (окрім військових, правоохоронців, лісівників та представників органів місцевої влади).
- Відповідне рішення прийнято Радою оборони Житомирщини 21.03.2022 року, і є обов'язковим до виконання задля безпеки громадян і запобігання лісовим пожежам.
- Працівниками державної лісової охорони, разом із працівниками ДСНС та національної поліції проводяться спільні рейди в ході яких порушники Правил пожежної безпеки притягуються до адміністративної відповідальності.
- Наголошуємо, що без свідомої поведінки всіх нас оточуючих та без усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви не будуть в повній безпеці. Тільки особисте відповідальне ставлення до лісу та власна належна поведінка кожної людини стануть оберегом зеленого багатства країни.