З 1 червня запрацює онлайн-система видачі лісорубних квитків та сертифікатів про походження деревини
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
Ці електронні документи мають повністю замінити свої паперові відповідники.
Ці електронні документи мають повністю замінити свої паперові відповідники.
Щоправда проєкт цей на разі експериментальний і реалізовуватиметься з 1 червня 2023 року.
Офіційно: Кабінет Міністрів України погодив пропозицію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і Міністерства цифрової трансформації та затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту щодо видачі спецдозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) в електронній формі та Порядок реалізації експериментального проєкту щодо видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі.
“Це рішення стане запобіжником незаконним вирубкам лісів та непрозорості ринку деревини. Тепер жоден кубометр лісу не «загубиться» та буде внесений у електронну систему обліку деревини”, - прокоментував нововведення міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Нагадаємо, що лісорубний квиток – це дозвільний документ на заготівлю деревини. Він містить всю необхідну інформацію щодо кубатури, матеріально-грошової оцінки, характеристики деревини тощо. Сертифікат про походження деревини необхідний експортерам для підтвердження легальності походження деревини.
«Від початку року і до сьогодні Центральним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства видано близько 650 лісорубних квитків та майже 7,5 тисячі сертифікатів про походження деревини», - зазначає начальник управління Сергій Смічик.
Отож, за кілька тижнів обидва ці документи можна буде отримати ще оперативніше та в зручний спосіб, не відвідуючи міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства чи ЦНАП.
Важливо:
- На зміну розрізненим паперовим базам лісорубних квитків приходить єдина електронна база даних.
- Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП "ЛІАЦ" lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини.
- Дія електронного документу поширюється на всіх лісокористувачів.
- Якщо раніше бізнесу для підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер це можна буде зробити онлайн.
- Це унеможливить зловживання та фальсифікацію дозвільних документів та дозволить повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт.
Подати заявки та оформити відповідні дозвільні документи лісокористувачі зможуть на ЕкоСитемі eco.gov.ua/