Завантажується дата
та час...


06.10.2023 14:28 давність новини: 338 дн.

Легальність заготівлі деревини можна перевірити на сайті

Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Центрального МУЛМГ
Як пересічному громадянину розібратися, законно чи незаконно проводяться рубання лісу на певній ділянці, крадену чи легально заготовлену деревину перевозить автомобіль?

«Якщо ви бачите, що  в лісі ріжуть дерева – це ще зовсім не означає, що рубка незаконна. Це ж стосується і деревини, яку везе автомобіль, – вона не обов'язково крадена, - роз'яснює начальник Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Сергій Смічик. - Натомість перевірити законність чи незаконність проведення рубання  досить нескладно.
Достатньо дізнатися, яке лісогосподарське підприємство чи філія ведуть господарювання на ділянці. Цю інформацію та назву лісництва, як правило, містять інформаційні стенди, котрі встановлені на вїздах до лісових масивів. Номер  кварталу та виділу  можна прочитати на ділянковому стовпчику.
Далі на офіційному веб-сайті  Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського потрібно зайти в розділ «Відкриті дані» (https://c.forest.gov.ua/vidkriti-dani), у переліку підрозділів знайти «Реєстр лісорубних квитків» та перевірити, чи є в ньому зазначена ділянка. Якщо є – то це означає, що рубання там ведеться законно, на нього видано усі дозвільні документи, за реалізовану деревину господарство сплатить податки тощо.»
Аби перевірити  легальність деревини, яку превозить автомобіль, достатньо зайти на той же сайт управління і в розділі «Діяльність» (https://c.forest.gov.ua/informacija/dijalnist/) знайти підрозділ «Перевірка легальності лісопродукції».  Система пропонує кілька способів перевірки: за номером бирки, за номером автомобіля, та за номером товаро-транспортної накладної.
У випадку, коли пошукова система інформуватиме, що введених номерів  не знайдено, то це означає, що продукція потребує детальної перевірки на встановлення її походження.
У цьому випадку  варто  звернутися на номер 102 та повідомити про ймовірне лісопорушення.
Варто додати, що лісові господарства заготівлю деревини можуть проводити  виключно в обсягах, визначених розрахунковою лісосікою, а її затверджує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.