Лісокультурна кампанія 2024: плани та завдання
Автор: пресслужба Центрального МУЛМГ
В минулому році Центральним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства розглянуто та погоджено проекти лісових культур на загальну площу 10 тисяч 188 гектарів, левова частка з них, 8 647 гектарів - це площі філій державного підприємства «Ліси України» в зоні відповідальності управління.
Про це повідомив начальник управління Сергій Смічик в ході спільної наради з головними лісничими, інженерами лісових культур та лісничими філій, проведеної Столичним лісовим офісом.
«Нині ми перед стартом лісокультурної кампанії, тому саме час проаналізувати та обговорити недоліки та недопрацювання, які мали місце минулоріч, з тим, щоб уникнути їх цього року. Перед нами стоїть відповідальне завдання – виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Фахове проектування лісових культур - важливий етап у процесі вирощування високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень. І різні, на перший погляд ніби і незначні недоліки в цих документах, насправді розбалансовують систему лісокультурних заходів, та матимуть негативні наслідки на майбутній процес лісовирощування.»
«Лісове господарство в цьому році розпочнемо з лісових культур, як би банально це не звучало, - звернувся до учасників наради директор Столичного лісового офісу Віктор Сахнюк. – Цю, відому кожному лісівнику аксіому фактично з першого робочого дня, ми наповнимо дещо новим змістом. Те, що підходимо до цього напрямку відповідально і професійно, - навіть не обговорюється. Те, що аналізуємо свою роботу в попередні роки і робимо висновки, враховуємо всі плюси і мінуси – теж зрозуміло. Але залиште в минулому усі виправдання на зразок «ми так робили завжди». Як завжди – уже не потрібно. Змінюється все: погодні умови, технічне оснащення, наукове обґрунтування… Мусимо і ми міняти методи роботи. Від очищення лісосіки та підготовки грунту і аж до переведення у вкриту лісом площу запроваджуємо нові підходи, позитивний досвід колег, враховуємо конструктивні думки науковців, якнайширше використовуємо ефективну техніку – словом, усе, аби виростити такі ліси, за котрі не буде соромно перед майбутнім поколінням».
Впродовж дня спеціалісти управління, Столичного лісового офісу та філій розглядали та аналізували розроблені проекти. Детальному аналізу підлягала фактично кожна ділянка, як враховано конкретні лісо рослинні умови та біологічні властивості порід, наскільки ефективно сплановані буферні зони , призначені для поліпшення протипожежного захисту, як запроектовано розміщення садивних місць для кожної породи, наскільки дотримано рекомендації щодо обмеження створення монокультур та ряд інших.
Крім того, Сергій Смічик наголосив на необхідності узгодження проведення лісокультурних робіт на територіях, котрі були окуповані, з військовими та органами ДСНС.