Проведено облік пернатої дичини: скільки птахів нарахували?
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
Спеціалісти Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства підготували зведену інформацію щодо літнього обліку пернатої дичини, який щорічно проводять користувачі мисливських угідь.
На території Житомирщини та Київщини моніторингу підлягають 20 видів птахів, 3 з них є червонокнижними.
Відтак, в мисливських угіддях вищеназваних областей мешкає майже 990 тисяч птахів.
Облік проводять з метою координації діяльності мисливських господарств в питаннях охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Матеріали моніторингу свідчать, що в Житомирській області на території мисливських угідь площею 2,1 мільйона гектарів мешкає 363 тисячі пернатих. Найбільше дикої качки - 107,3 тисячі, голубів - 89 тисяч , куликів - 39 тисяч. Із польових - 36,2 тисячі перепілок, 20 тисяч сірих куріпок та 1668 фазанів.
Площа угідь Київщини, котрі перебувають у користуванні мисливських господарств, складає 1,8 млн. га. На цій території нарахували 626 тисяч пернатих: качок – 155 тисяч, куликів – майже 59 тисяч, 26,6 тисячі сірих куріпок, 1,9 тисячі фазанів, 127 тисяч перепілок.
Серед малопоширених Житомирщина має на своїй території 19 особин качки сірої, з червонокнижних - 3,4 тисячі тетеруків, 5,4 тисячі орябка та 644 глухарі. В лісах Київщини гніздиться близько 500 тетеруків.
Облік птахів проводиться різними способами, найчастіше - це обстеження місць перебування пернатих.
Варто зазначити, що науковцями складено список основних традиційних мисливських та окремих рідкісних видів України, а також сформовано перелік видів, які обов’язково потрібно обліковувати в мисливському господарстві. Для Житомирської та Київської областей це близько 2 десятків видів ссавців та ще стільки ж видів птахів.