В мисливських угіддях Житомирщини та Київщини проводиться облік тварин.
Автор: Пресслужба Центрального МУЛМГ
Для підтвердження фактичних даних кількості мисливської фауни участь в моніторингу беруть спеціалісти Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
«Облік є обов'язковим для всіх користувачів мисливських угідь і проводиться щорічно для об'єктивного контролю за використанням та відтворенням державного мисливського фонду відповідно до вимог законів України «Про мисливське господарство та полювання», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ», - наголошує начальник управління Сергій Смічик.
Загальна площа мисливських угідь в зоні відповідальності управління складає
3,8 млн. га, з них лісових – 35%, польових – близько 60%, решта - водно-болотні . Мисливське господарство в Київській та Житомирській областях здійснюють 144 користувачі.
Враховуючи правовий режим воєнного стану у нашій державі, користувачі мисливських угідь мають неухильно дотримуватися встановлених заборон та обмежень. Виходячи з цього, обліковці переважно використовують анкетно-опитовий метод, облік за допомогою фото-відео пасток та на місцях підгодівлі і скупчення мисливських тварин.
В переліку видів, які обов’язково потрібно обліковувати в мисливському господарстві Житомирської та Київської областей – 7 видів копитних та 16 хутрових.
Облік пернатих проводиться в липні-серпні.За результатми обліків у господарствах мають знати не лише чисельність тварин, а й вікову структуру окремих видів і місця їх перебування на території господарства.
На підставі результатів моніторингу оцінюється та планується діяльність мисливських господарств, прогнозується динаміка чисельності тварин, визначаються біотехнічні та охоронні заходи.