28.07.2021 15:19 давність новини: 4 р.
Городницькі лісівники наголошують! Вирушаючи в ліс не забувайте про правила безпеки.
Категорія: Загальні новини
Автор: Прес-служба ДП "Городницький лісгосп"
Автор: Прес-служба ДП "Городницький лісгосп"
Вирушаючи в ліс не забувайте про правила безпеки, аби відпочинок залишив тільки приємні спогади
Обережно в лісі!!!
Немає кращого місця для відпочинку,ніж ліс. Так хочеться влітку відпочити на природі. Краса та велич лісу заспокоюють, надихають. Але ліс таїть у собі багато небезпек, тож слід бути обачним. Щорічно в світі велика кількість людей піддається нападам отруйних плазунів та комах.
Одна із найбільших небезпек, яка чекає на збирачів ягід та грибів у лісі або ж просто відпочиваючих, — змії. Варто зазначити, що вужі кусають надзвичайно рідко і, на відміну від гадюк, є неотруйними, тож небезпеки не становлять. Відрізняються від решти своїх родичів «жовтими вухами» — яскраво вираженими відмітинами на голові, частіше жовтими, але іноді білими й оранжевими. Тож остерігатися варто лише гадюк. Улітку улюблене сховище для них — кущі, нори тварин, порожнини в гнилих пеньках і поміж камінням. Активні в денний час. Люблять грітися на сонці, можуть це робити і просто на стежці, на пеньках. Тож людям варто взяти це до уваги і уникати вказаних місць. Також слід обирати надійне взуття, вдягти широкі штани та заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск: якщо змія буде кусати, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
Що робити, якщо вас укусила гадюка? По-перше, не панікувати. По-друге, якщо є можливість, якомога скоріше покинути ліс і потрапити до найближчого медичного закладу. Потерпілому треба забезпечити горизонтальне положення. З місця укусу необхідно видалити перші краплі крові та якнайшвидше відсмоктати отруту, постійно її випльовуючи. Але тим, у кого є ранки на губах та в порожнині рота, робити це заборонено.
Якщо змія укусила в ногу, треба прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під кінцівки, злегка підняти їх. Замість бинтів можна використовувати одяг чи хустки. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. Щоб прискорити виведення отрути, давайте потерпілому багато пити. Якщо привезли потерпілого додому або взагалі є доступ до лікарських препаратів, рану слід обробити 5-відсотковим спиртовим розчином йоду чи одеколоном, спиртом.
Ще однією із найбільших небезпек є кліщі, так як вони є переносниками кліщового вірусного енцефаліту та кліщового системного бореліозу або хвороби Лайма.
Зараження людини відбувається під час кровоссання кліща, при випадковому роздавлюванні кліща чи розчісування місця укусу та втиранні в шкіру зі слиною чи тканинами кліща збудника інфекції..
Перші прояви хвороби проявляються через 7-14 діб, деколи 30 діб. Гострому періоду може передувати стан, аналогічний як при гострих респіраторних захворюваннях: слабкість, нездужання, головний біль, болі у м'язах, в ділянці шиї, плечах, попереку із відчуттям оніміння. Хвороба починається гостро, хворого «морозить», різко може підвищуватися температура тіла до 38º-39º.
Кліщовий системний бореліоз або хвороба Лайма - це тяжке інфекційне природновогнищеве захворювання, переносником якого є кліщі.
Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: на протязі доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного періоду від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. З
одягу людини, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою: за вухами, на шиї, пахвами, в паховій області. Тому, повернувшись додому, треба обов’язково оглянути себе на наявність кліщів.
Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність зараження.
Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, його слід зняти як можна швидше. Але що для цього потрібно?
Насамперед треба не гаяти часу та звернутися до травмпункту або найближчого медичного закладу, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть необхідні рекомендації.
Лісівники ДП «Городницький лісгосп» бажають відпочиваючим гарних вражень, але водночас попереджають: вирушаючи в ліс, не забувайте про правила безпеки, аби відпочинок залишив тільки приємні спогади.